in POZA DOMEM

Wakacje z psem – Kaszubska Ostoja

at
wakacje-z-psem-propozycja-pierwsza-kaszubska-ostoja

Nasz poranek zaczyna się zwykle od spaceru, ale i przeglądu repertuaru telewizji śniadaniowych i informacyjnych. I tak oto w jednym z nich zaprezentowano Pana, który podróżuje po Polsce ze swoimi dwoma pokaźnymi psiakami. Kiedy padło pytanie o noclegi przyznał, że bywa z tym różnie. Im mniejsza miejscowość tym gorzej, bo nadal funkcjonuje zwyczaj domofonu na łańcuchu, który stacjonuje przy oborze. Rozpoczęliśmy research. W planach było stworzenie listy, ale po pierwszych @ i telefonach stwierdzam, że każde psiolubne miejsce wymaga osobnego wpisu. Na pierwszy ogień – Kaszubska Ostoja.

Dlaczego właśnie to miejsce? Bo Pani Aneta odpisała mi w zasadzie błyskawicznie, jasno i wyczerpała temat w jednej wiadomości. I to miejsce, które akceptuje psiaki nie tylko torebkowe i kompaktowe. A takich miejsc wcale nie jest tak dużo, a przecież posiadacz większego psa też odpocząć chce.

Faktem jest, że psiaki i ich właścicieli w Kaszubskiej Ostoi obowiązują pewne zasady takie jak sprzątanie po pupilu czy nie puszczanie psa na osiedle samopas, dobrze by plac zabaw dla dzieci był ich placem a nie zwierząt. Jednak myślę, że dla każdego świadomego i rozsądnego właściciela są to rzeczy oczywiste, których tłumaczyć nie trzeba i nie będą problemem.

Kaszubska Ostoja zlokalizowana jest w malowniczej miejscowości Barkocin w pobliżu Jeziora Granicznego. W okolicy znajdują się szlaki turystyczne to dobra baza wypadowa na spływy kajakowe czy wędkowanie.


Do dyspozycji podróżujących z psami są cztery domki. Trzy akceptują psy małe i średnie jeden „przystosowany” jest do psów dużych i jest to domek Bella.
Mili poleca(1)
Powierzchnia domku to prawie 53 metry kwadratowe. Powierzchnia tarasu 14 metrów. W zasadzie we wszystkich domkach jest pełne wyposażenie, czego dusza zapragnie! Nie trzeba całego mieszkania pakować do bagażnika. Pozostałe domki oferują podobną powierzchnię użytkową i tarasową. W każdym z czterech domków opłata za psiaka jest taka sama i wynosi 25 zł za dobę. Standard? Jak dla mnie idealny!

Mili poleca(3)
Mili poleca(5)
Mili poleca(2)