in ZE ŚWIATA

Villa 360 – tak wygląda dom prawdziwego psiarza?

at
villa-360-wyglada-dom-prawdziwego-psiarza

Jeśli masz psa powinieneś mieć dom z ogródkiem? Jeśli masz psa przede wszystkim powinieneś mieć dla niego czas a dom z ogródkiem to bonus. My właśnie o taki bonus się staramy. Niektórzy pukają sie w głowę – szukacie domu dla psów? Tak. A są na świecie więksi wariaci od nas, którzy budują dom przystosowując go do psów! Poznajcie ich!

Hasło „dom skrojony na miarę” nabiera nowego znaczenia. Do biura Liong Lie i Rajiv Sewtahal zgłosiła się para z Holandii na maksa zakręcona na punkcie swoich alaskanów. Psiaki są bardzo towarzyskie, ale potrzebują też dużej przestrzeni zieleni a właściciele stale chcieli ich mieć na oku.

Rozwiązanie? Dużo szkła na planie koła – mówiąc w telegraficznym skrócie. Architekci spójnie połączyli świat zewnętrzny z światem wewnętrznym w projekcie Villa 360.

Villa 360 to nie jest dom dla introwertyków. Plan domu jest otwarty a wszystkie pomieszczenia spójnie łącza się ze sobą. Co dla psów? Przede wszystkim możliwość swobodnego przemieszczania się po domu i wychodzenie do ogrodu bez pomocy właścicieli (to i plus i minus jednocześnie).

Architekci zdecydowali się na podniesienie ogrodu i obniżenie podłogi w domu – skutek? Właściciele mają psiaki zawsze na wysokości oczu gdy te bawią sie w ogrodzie. Dodatkowo takie rozwiązanie zapewnia zachowanie prywatności i chroni od gwaru ulicy.

Dach został zaprojektowany tak by dawać schronienie przed słońcem, ale rownież przed deszczem! Ba! Jest tak „wyprofilowany” że nie straszne mu różne kierunki wiatru – nie będzie zacinało!

  • foto: Hannah Anthonysz