PORADY, POZA DOMEM

Ubezpieczenie psa. Jak to wygląda w Polsce?

by Kasia-
ubezpieczenie-psa

Ubezpieczenie psa? Fanaberia? Za fanaberię można chyba raczej uznać obroże wysadzane diamentami i miski do jedzenia pokryte złotem, niż „dmuchanie na zimne”. No w końcu bywa różnie, a to on może narozrabiać a to coś w domu się wydarzy i czworonożny przyjaciel ucierpi. Kwestia ubezpieczeń na podróż została rozwinięta chyba u największych „travelerów” Makulskich a od tego czasu za wiele się nie zmieniło więc wpadajcie tam! My przyglądamy się ubezpieczeniom „codziennym”

Na pierwszy rzut poszedł w moim mniemaniu gigant i lider. Jakoś od zawsze kiedy myślę ubezpieczenia w głowie mam PZU. Miła Pani Dorota poinformowała mnie, że oczywiście w swojej ofercie ubezpieczenie dla zwierząt posiadają, ale wyłącznie tych gospodarskich. Więc jeśli krowę porwie mi huragan, albo alpakę zmiecie z powierzchni ziemi lawina, lub kozy otruje ktoś nawiedzony dostanę pieniądze. Jednak nie ma co załamywać kopytek gdyż  występuje tu pewne „ale” jeśli mamy ubezpieczenie domu lub mieszkania, zwierzęta w nim przebywające będą objęte ubezpieczeniem od zdarzeń losowych. To oznacza tyle, że jeśli w ramach pożaru lub powodzi pupil zginie w czterech ścianach PZU wypłaci odszkodowanie.

Aviva często i gęsto na swojej stronie i w social mediach wykorzystuje wizerunek psiaków czy w związku z tym ma dla nich jakąś szczególną ofertę? Niestety nie, podobnie jak w innych firmach „psie dodatki” są opcjonalne i raczej jako element/dodatek to podstawowych pakietów. Nowością jest POMOCNIK DOMOWY możesz wybrać pięć dowolnych usług w ciągu roku z których możesz skorzystać gdy potrzebujesz pomocy. Wśród nich jest nielimitowana infolinia weterynaryjna oraz wizyta lekarza weterynarii lub transport zwierzęcia do lecznicy – limit w 12-miesięcznym okresie ochrony ubezpieczeniowej wynosi 500zł – trochę mało, ale lepsze to niż nic.

13346181_1342134382470647_2976035438038266670_o
Po Avivie wpadamy do Warty.  Oto co ma nam do zaoferowania. W pakietach mieszkaniowych WARTA Dom+ i WARTA Dom Komfort+ psy, koty, ptaki i rybki są ubezpieczone w takim samym zakresie jak ruchomości domowe. To znaczy, że jeśli zwierzę zostanie skradzione lub zginie wskutek zdarzenia losowego (np. powodzi czy pożaru) wypłacimy odszkodowanie pozwalające na odkupienie zwierzęcia takiej samej rasy i o porównywalnych cechach – wyceńcie mi Mili chętnie się dowiem ile jest warta nomen omen.  Również w pakiecie WARTA Dom Komfort+ mamy specjalną opcję ochrony dla psów. Są one ubezpieczone na wypadek otrucia przez potencjalnych złodziei czy nieprzyjaznego sąsiada(idiotę muszę dopisać). Warta wypłaci też odszkodowanie jeśli pies zginie w nieszczęśliwym wypadku poza miejscem ubezpieczenia czyli np. wpadnie pod samochód

Następny punkt nosi uroczysty i dźwięczny tytuł: roszczenia poszkodowanych przez zwierzęta Każdy posiadacz zwierzęcia, szczególnie psa, powinien(może) dokupić do wybranego pakieru mieszkaniowego, ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Daje ono gwarancję pokrycia roszczeń finansowych osób poszkodowanych przez psa. Czyli jak Twój pies dziabnie sąsiada to głowa spokojna, hajs będzie się zgadzał, ale Wasze relacje już nigdy się raczej nie polepszą.

Jesteś silną i niezależną kobietą i masz kota lub/i psa? Tu również przydaje się – szczególnie osobom samotnym- WARTA Dom Komfort+. Pakiet usług assistance zawarty w tym ubezpieczeniu gwarantuje opiekę nad zwierzętami w czasie hospitalizacji właściciela. Dotyczy ona pobytu w szpitalu  spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem lub nagłym zachorowaniem, trwającego dłużej niż 2 dni( do dwóch dni niech siusia pod siebie i żywi się energią słoneczną jak Stachursky). Opieka może polegać na zapewnieniu opieki w miejscu zamieszkania ubezpieczonego lub zorganizowaniu i pokryciu kosztów transportu do wyznaczonej osoby lub schroniska.

Przydatne miłośnikom zwierząt opcje można znaleźć też w innych ubezpieczeniach WARTY. Na przykład w WARTA Biznes Travel, w tzw. assistance domowym znajdziemy opcję opieki nad zwierzętami domowymi, w przypadku gdy właścicielowi przydarzy się opóźnienie w powrocie z podróży. Może ono wynikać zarówno z wypadku czy choroby, ale też awarii środka transportu. Wtedy wystarczy zadzwonić do WARTY, żeby uzyskać pomoc polegającą na zorganizowaniu i pokryciu kosztów opieki (karmienie, wyprowadzanie na spacer) lub transporcie zwierząt do wskazanej osoby lub schroniska – z tym schroniskiem to jakaś paranoja, przecież są hotele!

OC w życiu prywatnym od szkód, które wyrządził pies znajdziecie też w towarzystwie TU EUROPA-przyznaję nie znałam. MySafety to już ostatnia propozycja. Jak czytamy na stronie głównej ubezpieczyciela pokrywają oni koszty opieki nad zwierzęciem oraz ewentualnego leczenia weterynaryjnego.
Ubezpieczenie obejmuje w szczególności: Koszty leczenia weterynaryjnego i transportu psa w związku z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem, w tym:

  • 1koszty transportu do kliniki lub ambulatorium
  • 2koszty uśpienia psa
  • 3 świadczenie z tytułu śmierci psa

Assistance, w tym:

  • 1 całodobowy dyżur Centrum Pomocy
  • 2 informację o warunkach podróży z psem
  • 3 informację o sieci placówek weterynaryjnych i rezerwację wizyty
  • 4 organizację opieki na czas podróży Ubezpieczonego.

OC: pokrywa szkody wyrządzone przez psa.  Ubezpieczenie występuje w trzech wariantach cenowych dostosowanych do rasy psa oraz potrzeb opiekuna. Brzmi pięknie prawda? Jednak warto zagłębić się dalej w stronę i zgłębić FAQ. Z niego dowiemy się, że koszty leczenia pokrywane są tylko przez pierwsze cztery dni a ubezpieczane są zwierzęta, które nie ukończyły siódmego roku życia. To oczywiście nie są rzeczy, które dyskwalifikują MySafety ale warto mieć ich świadomość żeby później nie było zdziwienia.