in POZA DOMEM

Słońce bywa groźne!

at
slonce-bywa-grozne

Po miesiącach szaro burych z temperaturą, która sprawiała że chciał się człowiek przeistoczyć w burito z koca nastał czas ciepełka. No i fajnie tylko jak zwykle pojawia się problem pozostawiania dzieci i zwierząt w samochodach. I trzeba go wałkować do bólu jeśli chociaż jedno dziecko lub jeden pies dzięki temu przeżyje – warto!

Gdy na zewnątrz panuje temperatura 33°C, w zaparkowanym samochodzie po 20 minutach jest już 50°C, a po upływie 40 minut – prawie 60°C. Jednak nawet gdy temperatura otoczenia wynosi zaledwie 21°C, przy dużym nasłonecznieniu wnętrze samochodu może stać się na tyle rozgrzane, że przebywanie w nim stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia.

W ubiegłym roku w Amerykańskim Walmarcie w sprzedaży pojawił się fotelik samochodowy wyposażony w czujnik obecności dziecka. Jak to działa? Jedną z czujek wkładamy do gniazda OBD, druga zamontowana jest przy pasach w foteliku. Jeśli zapłon jest wyłączony a dziecko nie wyciągnięte z fotelika włącza się specjalny alarm… Niestety historia pokazuje, że zdarza się niektórym rodzicom zapomnieć o dziecku. Zwłaszcza jeśli to zasnęło i jest cicho.Niestety posiadacze psów na takie gadżety liczyć nie mogą. Co zrobić jeśli widzimy na parkingu w centrum handlowym psa zamkniętego w samochodzie. Wybijać szybę! Można, to stan wyższej konieczności i mamy do tego prawo. Jednak należy też pamiętać, że jesteśmy w Polsce i zrobić sobie wcześniej tzw. dupochron – powiadomić zarządcę obiektu i zadzwonić na policję, nagrać całą sytuację też warto.

Poniżej prezentujemy miejsca do których z psem w Gdańsku wejść można chociaż wiadomo, że shopping to nie jest dla niego najlepsza rozrywka, ale jeśli tylko wpadacie po kawę, albo coś co jest już upatrzone. Dlaczego nie.

LISTA PODLEGA STAŁEJ AKTUALIZACJI – TESTUJEMY NA WŁASNEJ SKÓRZE

GALERIA BAŁTYCKA ALEJA GRUNWALDZKA 141

FRYZJERNIA – KONRADA WALLENRODA 11A

GALERIA SZPERK PUŁKOWNIKA DĄBKA 338


Share: