PAVAROTTI

Prezenty dla małego zwierzoluba – nasze top 4

by Kasia-
prezenty-dla-malego-zwierzoluba-top-4

Prezenty prezenty! Trochę jesteśmy poza czasem prezentowym, ale przecież co chwilę ktoś ma urodziny, może kupujecie prezenty na Wielkanoc, Dzień Dziecka czy Boże Narodzenie dużo wcześniej. Może macie baby shower… cokolwiek…prezentów nigdy dość! A co polecamy dla małego zwierzoluba? Co u nas sprawdza się doskonale?

Pierwsza adnotacja! Ważna adnotacja. Mały zwierzolub pod dachem nie oznacza żywego zwierzaka jako prezent. Będziemy to powtarzać aż do znudzenia, chociaż Wam to chyba nie trzeba.

Większość naszych poleceń prezentowych kupicie w Empiku. Są to rzeczy ultra tanie i minimalnie droższe. Sprawdziły się na fanatyku koni, psów i kotów, który ma 22 miesiące. To do boju!

Chryste znów Homer!

Męczyliśmy Pucia długo…Męczyliśmy Pucia do bólu. Aż w naszym domu pojawił się Kot Homer. To prezent od matki chrzestnej. Książka ilustrowana przez genialną Emilię Dziubak. Pierwsze spojrzenie? Trochę mroczna, trochę ciemna, trochę przerażająca a mimo to nie ma u nas wieczoru bez Homera. Kuba już łapie się za głowę jak widzi łapki Wiksa zmierzające do tej książki. Nie dość, że jest pięknie ilustrowana to uczy. Uczy o zależnościach w świecie zwierząt.

Zacznij od podstaw

Dzieci na całe szczęście nie rodzą się z poczuciem wartości pieniądza. Cieszy je w zasadzie wszystko. I Wiks nasz oszalał na punkcie małych rozkładanych książeczek za całe 3 zł. Wzięłam je w zasadzie…bo były tanie. A nóż się spodobają. Spodobały się. Dziś mamy całą serię i nie ma bez nich jazdy samochodem. Napisy idealne do nauki czytania globalnego, zwierzaki kolorowe wyraźne, można podkładać dźwięki. Nasza już sporo przeszła, ale widać, że żyje.

Układanki Czuczu

Czuczu ma kapitalne produkty. Co tu dużo mówić. Ja w czasie zakupów w pierwszej kolejności wzrok kieruję na „pozycje” które mają coś wspólnego albo z samochodami albo zwierzętami bo to młodego interesuje i angażuje najbardziej. Nie inaczej było z puzzlami. Są duże, łatwo nimi manipulować, mają ładne grafiki a w ostateczności można z nich zrobić obrazki na ścianę. Potrafią naprawdę na długo zająć dziecko a to gwarancja ciepłej kawy lub spokojnie zjedzonego śniadania.

Sorter auto ze zwierzakami

Drewniane zabawki zawsze na tak! Auto i zwierzaki w jednym – kapitalne rozwiązanie. Sortery to jest coś co dzieciaki w pewnym wieku uwielbiają. A tu muszą się solidnie nakombinować bo zadanie wcale nie jest proste. Dodatkowo zwierzaki mają taki kształt, który wędrując w stronę paszczy da ulgę w czasie ząbkowania. A jak się znudzi wrzucanie zwierzaków, można inne auto wgramolić na pakę i jedziemy dalej!