in ZE ŚWIATA

Królewskie Corgi – tego o nich nie wiecie!

at
krolewskie-corgi-tego-o-nich-nie-wiecie

Jedni o rodzinie Królewskiej mówią pasożyty inni, że to rzecz którą można i warto się chwalić. Ja zdecydowanie zaliczam się do tej drugiej grupy, monarchia jest czymś nieznanym, trochę tajemniczym, z dystansem, co przyciąga. Aktualnie na czele rodziny królewskiej stoi Królowa Elżbieta, 21 kwietnia obchodziła swoje 90 urodziny, a to oznacza, że jest obecnie najdłużej panującym brytyjskim monarchą,

Elżbietkę uwielbiam za jej konsekwencję, absolutnie wyszukane „stylówy”: ptak z ulicy sezamkowej jest nie do przebicia no i oczywiście za psy. Królowa jasno mówi, że jej psy są jej rodziną, a była to rodzina nie mała było ich już 30! Rasą niejako umiłowaną są Corgi, ale dach nad głową znalazły też labradory i spaniele. Pierwszym był Dookie, którego razem z siostrą dostały od ojca Króla Jerzego w 1933 roku. A później lawina potoczyła się sama.

#1 SUSAN

Królowa otrzymała suczkę Susan na 18 urodziny w 1954 roku. Traktowała ją zupełnie jak siostrę i najlepszą przyjaciółkę. Ich zażyłość była tak duża, że suczka pojechała z monarchinią w jej podróż poślubną! To właśnie od Susan pochodzi większość psów Elżbiety. Co ciekawe w późniejszym czasie pozwolono sobie na drobny eksperyment i skrzyżowano psa rasy corgi z jamnikami Pimpkin i Margaret otrzymując stwór jakim jest DORGI – dwóch przedstawicieli tej rasy jest obecnie w posiadaniu królowej.

#2 JEDZENIE

Jak na królewskie psy przystało nie jedzą byle czego. Każdy ma osobno dobieraną dietę, dostosowaną do swoich upodobań i ewentualnych problemów zdrowotnych. Kamerdyner podaje psiakom leki homeopatyczne i ziołowe, a posiłki serwowane są na srebrnych i porcelanowych zastawach. Co ważne, podczas jedzenia obowiązuje kolejność dziobania. Pierwszy posiłek otrzymuje pies najstarszy, najmłodsze muszą cierpliwie czekać na swoją kolej.

#3 PODUSZKI
Na okrągłe urodziny Spoonflower przygotował wyjątkowy „prezent” 90 Corgi Pluszaków! Wszystkie naturalnej wielkości dwie powędrują do Pałacu jako dar dla Holly i Willow a reszta prawdopodobnie trafi na aukcję, z której dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Póki co poduszki są bohaterami prześmiewczych serii zdjęć.

#4 MONTY 007

Monty był psem Królowej Matki, po jej śmierci trafił pod skrzydła córki, czyli Królowej Elżbiety. Miał swoje pięć minut na szklanym ekranie, bowiem zagrał w reklamie Igrzysk Olimpijskich u boku Agenta 007 Daniela Craiga. Przeszedł za tęczowy most miesiąc po nakręceniu filmiku. Miał 13 lat.