SCHRONISKOWCE

Joe chce zostać Twoim felinoterapeutą!

by Kasia-
joe-chce-zostac-twoim-felinoterapeuta

Słyszeliście kiedyś o felinoterapii? Na pewno słyszeliście a dla tych, którzy tematu jeszcze nie liznęli w telegraficznym skrócie to jedna z metod zooterapii polegająca na kontakcie osoby poddawanej terapii z kotem.Felinoterapię wykorzystuje się w leczeniu osób starszych, niepełnosprawnych i niedołężnych, a także niepełnosprawnych fizycznie i psychicznie dzieci. Tyle wikipedia, ja powiedziałabym, że przyda się to każdemu. Od korpoczłowieka po panią dbającą o czystość naszych klatek schodowych.

Fizyczny kontakt z futrzakiem czyli głaskanie, przytulanie, drapanie stymuluje organizm człowieka do wytwarzania endorfin, pobudza układ odpornościowy i odpręża. To coś w stylu ćwiczeń z Chodakowską, tylko się nie pocisz i nie skaczesz sąsiadce nad głową.

Dziś przychodzimy do Was z osobnikiem, który ma ambicje aby zostać felinoterapeutą, ale jeszcze swojego człowieka nie ma. Może ktoś z Was zmieni te sytuację?

Joe, bo tak panicz ma na imię to około 8-letni pięknie umaszczony kociak. Wieku zupełnie po nim nie widać. Do Schroniska w Sopocie trafił około dwa miesiące temu. Jest odrobaczony i wykastrowany. Jak na rasowego terapeutę przystało uwielbia mizianki, tulenie, moszczenie się na kolanach a nawet udaje koziołka i buca głową byś uruchomił narzędzie głaszczące.
ZOBACZ JOE NA FILMIE
Niestety a może stety Joe nie przepada za obecnością konkurencji w postaci innych kotów. Dobrze by był jedynym pupilem w domu.

mili poleca(1)

Share: