POZA DOMEM

Popołudniowa herbata z psem? Takie rzeczy tylko w Londynie!

by Kasia-
herbata-z-psem

Na zachodzie mają wariacje słowa tea, na wschodzie czaj a Polacy zielona wyspa – herbata. Jak zwał tak zwał w jesienne ( i nie tylko) popołudnie miło przysiąść z kubeczkiem naparu i oddać się relaksowi. A już totalny stan odprężenia można osiągnąć gdy towarzyszy nam termofor na czterech łapach. Tylko co zrobić jeśli on tez domaga się dopieszczenia podniebienia?

Egerton House to niewielki, luksusowy hotel w Londynie. Okolica zacna – dwie minuty spacerkiem od Harrodsa i eleganckich sklepów przy Brompton Road. Dla ducha muzeum Wiktorii. Według właścicieli Egerton House jest miejscem idealnym na popołudniową herbatę podczas zakupów lub zwiedzania.

Czym wyróżnia się na tle innych? Od 12 do 18 zaprasza na Doggie Afternon tea – to nic innego jak klasyczna angielska herbata z psem.

Oczywiście nie samą herbatą i pies i człowiek żyje. Za 18 funtów pies otrzymuje: miskę pełną kąsków z kurczaka i wołowiny, psie herbatniki, „doggylicious” lody oraz smaczki na wynos.

Menu dla człowieka jest zdecydowanie droższe i uszczupla portfel o 40 funtów. Co w zamian? Herbata – tylko z najlepszych upraw z ciastkami domowej roboty. Do tego deser legenda czyli ciasto Battenberg. Pierwszy wypiek powstał w 1844 roku by uczcić zaślubiny księżniczki Wiktorii i księcia Ludwika z Battenberg. Jeśli te ciasto to za mało można skosztować wypieków o smaku orzechowym lub wiśniowym. W sekcji wytrawne czekają: wędzony łosoś, pieczeń na chmurce z angielskiej musztardy, suszone na słońcu pomidorowe chlebki, domowe sery i wiele innych rarytasów.

Herbata z psem? Dziwny pomysł? Cóż kanały social media Egerton House pokazują, że chętnych na spędzenie pysznego popołudnia w hotelu ze swoim pupilem nie brakuje.

Share: