in GADŻETY

GroomPal – powietrzne spa w twoim domu!

at
groompal

Czy wy też za dzieciaka „kroiliście” lalkom Barbie włosy niczym fryzjer z najlepszego atelier w mieście? A na stare lata przyszło Ci klepać cyferki do excella przez osiem godzin? Nuda straszna…ale jeśli w domu czeka na Ciebie kudłaty czworonożny przyjaciel jeszcze nie wszystko stracone. Poznajcie GroomPal czyli mini salon spa dla psa.

GroomPal to jak ogłasza producent pierwsze na świecie narzędzie do pielęgnacji zwierząt domowych, które wykorzystuje system air-touch. Jedno urządzenie – trzy funkcje. Na pierwszy rzut oka no wygląda to to jak kompaktowy elegancki odkurzacz i rzeczywiście taką funkcję również posiada. Jednak przede wszystkim to maszynka do golenia sierści oraz szczotka wygładzająco-prostująca.

Pomysł na GroomPal zrodził się w głowie Yi Li. Ze swoim psiakiem musiał dojeżdżać do fryzjera raz w tygodniu – bardzo szybko stało się to uciążliwe – strata czasu, strata pieniędzy. Zaczął próbować przycinania psa samodzielnie w domu. Jako nie zawodowiec pozostawiał po sobie kosmiczny bałagan a i cięcie nie było idealne. Maszynka strasznie głośna i pies delikatnie rzecz ujmując był niezadowolony.W 2013 roku Yi Li zebrał grupę ekspertów – projektantów i inżynierów z którymi rozpoczął pracę nad sprzętem umożliwiającym dbanie o psiaka w domu. Miało być komfortowo, cicho, tanio i łatwo. Po kilkunastu miesiącach prac okazało się, że ukłon w stronę natury to zawsze dobry pomysł. Inspiracją stała się energia wiatrowa i tak oto powstała opatentowana technologia air-touch.

To teoria. A praktyka? W praktyce wygląda to tak, że ty obcinasz lub wyczesujesz psiaka a sprężone powietrze ściąga włosy do specjalnego pojemnika. Ot cała filozofia. 

Milena nie cierpi suszarek, głównie ze względu na to, że buczą niemiłosiernie. Specjaliści z GroomPal zdają sobie sprawę z tego, że czworonogi nerwowo reagują na niektóre głośne dźwięki, dlatego silnik jest maksymalnie wyciszony i schowany.

GroomPal zawiera zestaw trzech noży zamiennych wykonanych z stali wysokowęglowej, które starczają na około dwanaście miesięcy użytkowania. Zestaw w przedsprzedaży kosztował 119 dolarów.