ZE ŚWIATA

Gigantyczny jamnik wjeżdża na miasto!

by Kasia-
gigantyczny-jamnik-wjezdza-na-miasto
Skala stresu według Holmesa i Rahe’a przeprowadzkę ocenia na 20 punktów w 100 punktowej skali. Teoretycznie wydarzenia radosne, ale drugie dno ma, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci. Wydaje się, że małe dziecko nie jest bardzo świadome tego co się dookoła dzieje, wydaje się… Ci najmłodsi również odczuwają strach, niepewności i lęk przed nieznanym. I jest to zupełnie normalne, tylko jak im pomóc?

Można odwiedzić psychologa, można przetrzepać wszystkie możliwe fora, można zwyczajnie dać sobie i dziecku czas, ale pewien ilustrator i specjalista od efektów wizualnych próbuje wypromować swój sposób.

Mitch Boyer zauważa, że tylko w Stanach każdego roku aż 5,5 miliona dzieci w przedziale wiekowym od roku do dziewięciu lat zmienia miejsce zamieszkania. Jego sposobem na oswojenie ich z nową sytuacją ma być książka-album o wdzięcznym tytule „Vivian The Dog Moves to Brooklyn” Wiedzą o czym mówią, piszą i co pokazują bowiem w przeciągu pięciu lat mieszkali w czterech stanach, pięciu miastach i aż dziesięciu mieszkaniach.
mitch-boyer-vivian-the-giant-wiener-dog-designboom-03
W książce urocza chociaż bardzo duża jamniczka przenosi się ze swoim człowiekiem z Nowego Meksyku do Nowego Jorku. Ma nadzieje, że w dużym mieście znajdzie towarzystwo dużych psów, nie będzie już inna, tak bardzo wyrazista, chociaż już się z tą sytuacją oswoiła i jest akceptowana. Niestety nadchodzi czas rozczarowania. Na Brooklynie nie ma dużych psów, a jej salon jest dla niej zwyczajnie za mały. Postanawia więc wrócić „do domu” do Nowego Meksyku. Znane uczucia prawda? Co było dalej? Tego dowiecie się z książki, która jeśli wszystko się powiedzie trafi do sprzedaży w kwietniu 2017 roku.

Jedno zdjęcie to tak naprawdę mieszanina kilku obrazów. Trzeba zgrać rekwizyty, statystów, porę dnia i pogodę i dołączyć do tego zabawę programami graficznymi. Nie będę Was zanudzać opisem technicznym na którym totalnie się nie znam, przekręcę coś i będzie fail. Popatrzcie więc tylko na tą piękną jamniczkę. Czy to nie są najpiękniejsze psy świata?
mitch-boyer-vivian-the-giant-wiener-dog-designboom-06mitch-boyer-vivian-the-giant-wiener-dog-designboom-05