HIGH FASHION

Drewniana wanna – las w łazience?

by Kasia-
drewniana-wanna-las-lazience

Drewniana wanna – co wy na to? Nierealna wizja? Faktycznie drewniana wizja to nie opcja dla każdego. Chociaż blisko natury, to jednak portfel trzeba mieć dość gruby. Jednak popatrzeć zawsze można.

Człowiek myśli, że widział już wszystko. A przynajmniej bardzo dużo a jednak ciągle coś jest go w stanie zaskoczyć. Wanna wysadzana kryształami? Pikuś! Wanna ze złota? To też już było. Wanna z ogromnego kryształu górskiego? Fajnie. Jednak dopiero szczękę z podłogi zbierałam gdy w ręce wpadło mi zdjęcie wanny wartej 2 miliony dolarów.

Twórca Nigel Fenwick. Dlaczego taka droga? 14 ton drewna podobno wiekowe jest, bardzo, bardzo. 180 lat.

Dwa miliony to jednak jakby dużo. Jeśli masz trochę mniej na koncie, ale nadal stać Cię na małą ekstrawagancję we wnętrzach może warto poznać twórczość Polskiej firmy Unique Wood Design.

Drewniana wanna a w zasadzie drewniane wanny, które wychodzą z ich zakładu znalazły odbiorców na całym świecie. Doceniają je Francuzi, Niemcy, Holendrzy, ale także mieszkający za wielką wodą. Drewniana wanna to bez wątpienia najmocniejszy punkt w łazience. Wisienka na torcie.

Specjaliści z Unique Wood Design swoją pracę zaczynali od budowy łodzi wiosłowych a następnie jachtów. W ich warsztacie występują nowoczesne technologie, ale praca z klasycznym dłutem i papierem ściernym nie należy do rzadkości.

Jedna drewniana wanna to nie rzadko praca kilku-kilkunastu osób. To 18 tygodni pracy. Dlaczego tak długo? Właśnie tyle trwa proces impregnacji. Tu nie ma półśrodków. Tu mamy kilkanaście wartsw impragnatu, który musi być odporny na działanie wody, ale jednocześnie bezpieczny dla człowieka.

W katalogu kształty nowoczesne, ale i bardziej tradycyjne. Orzech, jesion, dąb, merabu…Ok to jakie ceny? Od 20 tysięcy złotych… nie mało…

Share: