POZA DOMEM

Chodźcie na spacer po naszej okolicy!

by Kasia-
chodzcie-spacer-naszej-okolicy

Nadejszła wiekopomna chwila! Chciałoby się rzucić cytatem z Kargula i Pawlaka. I trochę w Samych Swoich się wcielamy. Opuściliśmy Gdańsk. Ale nie jesteśmy daleko. Chodźcie zobaczyć nasze otoczenie.

W listopadzie pierwszy raz zobaczyliśmy dom. Od prawie tygodnia jesteśmy przeprowadzeni. Trochę czasu minęło.

I dobrze, bo wprowadzać się na wiosnę to naprawdę czysta przyjemność. Jest pięknie. Kwitnie rzepak, wiśnie, mlecze. Idylla.

Z pewnością zdążyliście zauważyć, że płynie we mnie krew „farmerska” lubię miasto, ale wiem, wiedziałam że wieś to moje przeznaczenie i miejsce. To bardzo cieżko wielu ludziom zrozumieć. Jak można na własne życzenie zrezygnować z wygód jakie dostarcza mieszkanie w bloku w mieście. Można. Dobrowolnie i w pełni świadomie.

Ja całe swoje dzieciństwo spędziłam na Kujawskiej wsi zabitej dechami. Trzy domy z czego dwa należące do mojej rodziny. I co? I byłam absolutnie najszczęśliwszym dzieckiem.

I kąpałam się w metalowej misce w pomieszczeniu z gęsiami bo tam było najcieplej. I siku do wychodka. I jak nie dorzucisz do pieca to pierzynę na łeb naciągasz, jak zapomnisz czegoś ze sklepu to albo naginasz na rowerze albo kombinujesz jak przeżyć bez tego czegoś. I co? I fajnie!

Nasza wieś to już taki trochę powrót do przyszłości. Mamy ciepło w domu. Mamy wodę nie trzeba do studni latać. Ba! Mamy łazienkę i to nie jedną!

Nasza wieś to w zasadzie przedmieścia Gdańska, ale w takim położeniu, że można odpocząć, można odetchnąć świeżym powietrzem, można podziwiać ciągniki na polu 🙂 jednocześnie nie rezygnując z uroków miasta – wystarczy zatankowany samochód 15 minut i jesteśmy znów w tym całym miejskim szaleństwie. Możemy przebierać w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Mamy Lidla, Biedronkę a nawet Rossmana – chyba nie umrzemy.

Mamy też stada dzików przechadzające się pod domem i mamy sarenki szperające w polu. Mamy dwa jeziora i stadninę koni. Mamy tutaj wszystko. No może jeszcze łopat do odśnieżania nie mamy 🙂

Tagi: , ,
Share: