PAVAROTTI

Chcesz zaoszczędzić na dziecięcych gadżetach? Ikea Ci pomoże!

by Kasia-
chcesz-zaoszczedzic-dzieciecych-gadzetach-ikea-ci-pomoze

Dzieci to tak jak samochód i dom skarbonka bez dna. A jeszcze jak mówimy o pierwszym dziecku to dochodzi szajba on musi mieć wszystko. Szybko się okazuje, że nie musi. Albo chociaż nie za miliony monet. I też będzie dobrze!

Ja nie jestem w tym gangu matek u których wszystko musi być w stylu skandynawskim w szarości, pastelach i o designie rodem z DesignBoom czy innego F5. U mnie musi być praktycznie i jadąc slangiem rodem z bloków hajs sie musi zgadzać.

Dlatego w naszym domu zagościły gadżety z „klopsikowa” czyli Ikeii i sprawdziły się przynajmniej bardzo dobrze.

Tovig

Jesteś obcykana w świecie mateczek to pewnie patrzysz na leżaczek Tovig i widzisz „inspiracje” BabyBjorn. No pewnie tak jest, ale cena niższa a i w oczy brzydota nie kłuje.

Element niezbędny jeśli chcesz chodzić w miarę pachnąca i najedzona. Stawiasz delikwenta w łazience lub kuchni i dawej! Można tez ćwiczyć mięśnie nóg gibiąc młodym stworzeniem.

Leżaczek jest bardzo stabilny, łatwo dię go rozkłada a poszycie można bez problemu sciągnąć i wyprać. Schnie błyskawicznie. Materiał jest dość gruby i nie wyciera się. Nam leżaczek służył do momentu gdy młody zaczął siadać. Pózniej przesiedlismy się do krzesełka rownież z Ikeii.

LEKA

Nie mieliśmy kolorowej, grającej, świecącej i miękkiej maty dla Wiktora. Skonsultowałam się z moim kolegą, który jest fizjoterapeutą i polecił mi zakup puzzli i drewnianego stelaża z Ikeii. Twarde podłoże ma lepiej wspierać małe ciałko. Pomyslałam, że ogłupiał jak to ma dziecko zainteresować?! No ale posłuchałam i nie żałuje! Ten stelaż to był strzał w dziesiątkę! Wiks bardzo zwracał na niego uwagę chętnie wyciągał łapki do drewnianych zabawek i twisterków po bokach.

Sprawdzał się nie tylko na leżąco. Często podstawiałam go do leżaczka i to dopiero było szaleństwo. Przy ząbkowaniu drewniane elementy swoje ucierpiały, ale zniosły to godnie!

Jak zobaczycie na zdjęciach poniżej Młody mimo że ma już 14 miesięcy nadal z niego korzysta. Obecnie przeznaczenie jest znane tylko jemu. Gdy zaczął chodzić stelaż był dla niego rownież pchaczem. Jeśli tak jak my nie macie dywanów wystarczy podkleic nóżki filcem i można śmigać. Jest dość stabilny.

Share: