ZDROWIE

Bravecto – co musisz o nim wiedzieć ?

by Kasia-
bravecto-musisz-o-nim-wiedziec

Bravecto – czy taki diabeł straszny jak go malują? Czy to tylko i wyłącznie zło? Czy to prosta droga do przeprowadzenia psa na tamten świat, za tęczowy most? Sprawdzamy.

Bardzo, ale to bardzo lubimy kategoryzować, lubimy do jakiegoś worka człowieka wrzucić, lubimy z drugim człowiekiem wojować. Bo moja racja to moja racja i jest najlepsza a Twoja… Bardzo wyraźnie widać to w świecie „madek”. Karmisz piersią dwulatka – kompleks Edypa gwarantowany. Podajesz dziecku mleko modyfikowane no cóż oby dożyło do 18-tki bo przecież odporność na poziomie minus sto.

W świecie „psiarzy” mam wrażenie, że podobne emocje wywołują dwa tematy. Numer jeden to pochodzenie psa. Kupujesz psa z hodowli a mój ty boże żelazny, przecież tyle psiaków jest w schroniskach, dlaczego nie dasz mu domu skoro bardzo chcesz psa. A jak już decydujesz się na psa ze schroniska, to no przecież on nigdy nie będzie tak inteligentny jak ten z hodowli, z pewnością ma jakieś ułomności i dysfunkcje. To przejaskrawienie – oczywiście, jednak nie trzeba się bardzo wysilać by takie dyskusje znaleźć.

Z Twojej perspektywy coś wygląda na żółte, nie przyjmujesz do wiadomości, że ktoś żółtego może nie znosić, ba może być na żółty uczulony, ale idziesz w zaparte.

Drugi temat, który wywołuje emocje to kleszcze. A konkretniej obrona/ochrona. Coś co jednym sprawdziło się genialnie u innych spowodowało kłopoty. Na nasze psy totalnie nie działają najsłynniejsze chyba obroże Foresto. Ba! Mam wrażenie, że te obroże jeszcze „naganiały” im kleszcze. A u całego morza psiaków te obroże to skuteczna ochrona. I świetnie. Świetnie, że mają sprawdzony i skuteczny środek.

I mamy jeszcze krople, i spray, i sposoby naturalne i suplementy i…i te Bravecto. I tu diabeł stępuje na ziemię. Bravecto! Podajesz psu Bravecto no to szykuj się na kremację psa. Nic dobrego z tego nie będzie.

Zawsze masz wybór, ale zawsze warto wiedzieć na co się decydujesz. Jakie są wady, jakie zalety i wreszcie jakie zagrożenia. Bierzemy Bravecto pod lupę i sprawdzamy.

Istotne informacje z ulotki o tym czym jest Bravecto.

Produkt leczniczy weterynaryjny jest ogólnoustrojowymśrodkiem owadobójczym i roztoczobójczym zapewniającym:
– natychmiastowe i trwałe działanie bójczew stosunku do pcheł (Ctenocephalides felis), przez okres 12 tygodni,
– natychmiastowe i trwałe działanie bójcze w stosunku do kleszczy Ixodes ricinus, Dermacentor reticulatus i D . variabilis,przez okres 12 tygodni,
– natychmiastowe i trwałe działanie bójcze w stosunku do kleszczy Rhipicephalus sanguineus,przez okres 8 tygodni.

Pchły i kleszcze muszą przytwierdzić się do gospodarza i rozpocząć żerowanie, aby narazić się na działanie substancji czynnej. Działanie rozpoczyna się w ciągu 8 godzin od rozpoczęcia żerowania pcheł (C. felis) oraz w ciągu 12 godzin od rozpoczęcia żerowania przez kleszcze (I. ricinus).

Pasożyty muszą rozpocząć żerowanie na organizmie gospodarza, aby wejść w kontakt z substancją fluralaner, z tego względu nie można wykluczyć ryzyka wystąpienia choroby przenoszonej przez pasożyty

Czyli co? Czyli stu procentowej pewności nie ma? A no nie ma. Wątpię, że którykolwiek producent da Wam taki spokój ducha. Teoretycznie nie ma potrzeby wykonywania żadnych badań przed podaniem tabletki, ale praktycznie jednak warto skontrolować stan psiaka. Badania krwi i badania moczu, mogą okazać się pomocne.

Share: