PORADY

Bramka dla dziecka – czy sprawdza się w domu z psami?

by Kasia-
bramka-dla-dziecka-sprawdza-sie-domu-psami

Bramka dla dziecka – czy tylko jedno zastosowanie posiada? Czy tylko ogranicza przestrzeń dziecku i chroni przed upadkiem, przypadkiem, wypadkiem? Niekoniecznie. Bramka dla dziecka tak naprawdę ma tyle zastosowań ilu użytkowników na swojej drodze spotka. Dziś zaprezentujemy Wam nasze!

Bramka dla dziecka pojawiła się razem z przeprowadzką. W domu pojawiły się schody. Schody razy trzy. Schodki prowadzące z sypialni do przedpokoju, schody prowadzące na dolny poziom domu i schody zewnętrzne. Sporo tego. Sporo zagrożeń. Barierka pojawić się musiała. Nie spodziewaliśmy się, że znajdzie tyle zastosowań, również w temacie zwierzęcym. W sklepach znajdziecie kilka modeli takich bramek, przesuwne, plastikowe, metalowe… My wybraliśmy opcję drewnianą, otwieraną jak drzwi.

Wybraliśmy taką bo pasuje nam do wnętrza w którym bardzo dużo jest drewna. Wybraliśmy też taką ponieważ mały człowiek często lubi wbić zęby w pewne elementy, wybraliśmy też drewnianą dlatego, że łatwo można zmienić jej wygląd po prostu ją malując. Jakie bramka dla dzieci ma zastosowanie u nas?

GOŚCIE

Bramka spisała się na medal gdy mieliśmy gości „noclegowych” za bramką jest w zasadzie tylko garderoba z sypialnią i korytarz cała reszta jest po drugiej stronie bramki. Po drugiej stronie bramki spali też nasi goście. Jedna z osób najzwyczajniej w świecie bała się zwierząt, Beź i Majlis przyjęli ich bardzo miło, ale dla komfortu bramka była zamknięta. To było szczególnie istotne w nocy gdy do łazienki idzie się w mroku.

GOTOWANIE

Jasne, trzeba było psy nauczyć, że nie wolno żebrać, kraść nie wolno i generalnie do kuchni wara. No trzeba było. Teraz gdy zabieramy się za prace kuchenne w których główną rolę odgrywa mięso następuje eksmisja za bramkę. Kiedyś zdecydowanie łatwiej było ich upilnować a teraz trzeba mieć oczy dookoła głowy gdy w domu jest pomysłowy dwulatek. I z nagła rzucone mięso może zostać rzucone bezpowrotnie. Idąc dalej, przydaje się przy okazji jedzenia posiłków. Wiks bardzo kocha swoje psiaki i jak czegoś nie doje nie omieszka się tym ze swoimi towarzyszami podzielić – one bardzo to doceniają.

SOCJALIZACJA

Bramka dla dzieci okazała się genialnym patentem na oswajanie ze sobą zwierząt. Gdy w domu pojawił się Marley po oswajaniu zapachowym nastąpiła konfrontacja pyskiem w pysk. Czasem przez drzwi na tarasie a czasem właśnie przez bramkę. Ale uwaga, w tym przypadku należy zwrócić uwagę na tężyznę zawodników. Milena, Bezet i Marley to lorbasy grubasy, które między szczebelkami się nie prześlizgną, ale już Ziomin z gracją gazeli przechodzi pomiędzy.

BRUDASY I KŁAKI

Zwłaszcza teraz na wsi bieganie po błocie, kałużach i innych czystych atrakcjach nie jest rzadkością. Oczywiście, na wejściu czeka ręcznik do suszenia, ale piach pod podwoziem lubi się ukryć. No i zapaszek czasem taki sobie… A w okresie turbo linienia naprawdę nie chce się człowiekowi odkurzać całego naprawdę dużego poziomu 15 razy dziennie. Dlatego ograniczamy im przestrzeń a one nadal widzą co się dzieje, nie są zamknięte, nie są wykluczone.

Share: