ZE ŚWIATA

Te psy mają więcej pieniędzy od Ciebie!

by Kasia-
bogate-psy

Teoretycznie pieniądze szczęścia nie dają. Praktycznie wszyscy wiemy jak jest. Portfel który jest grubości nadgarstka Anji Rubik nie napawa przesadnym optymizmem. A już zupełnie człowieka może trafić piorun, gdy przed jego oczami pojawia się ranking psich milionerów…Pies milioner…co w moim życiu poszło nie tak?

Troublemaker

Bycie maltańczykiem samo w sobie łatwe nie jest. Musisz prezentować wyszukane kreacje, najnowsze spineczki oraz spędzać długie godziny w salonach piękności. Idzie zwariować! Na Florydzie żył sobie biały czworonożny piękniś Trouble. Swego czasu był bardzo sławny. Dlaczego? Ponieważ jego właścicielka zapisała mu w testamencie 12 milionów dolców. W dokumencie całkowicie pominęła rodzinę bo i po co im zielone? Zbędne zupełnie. Rodzina pani Leony Helmnsey podważyła testament, stwierdzili chyba że postradała rozum…I sąd przyznał im rację. Trouble miał do dyspozycji ochronę ponieważ obawiano się jego porwania. A jego utrzymanie kosztowało bagatela 100 tysięcy dolarów. Maltańczyk pożegnał się z tym światem w 2012 roku.

Niemiecki książę

Owczarki niemieckie bogate są przez sam fakt bycia owczarkiem niemieckim – obiekt pożądania na całym świecie. To jedna z najpopularniejszych ras. Kochała ją również niemiecka hrabina Karlotta Liebenstein, która pod swoją opieką miała Guntera III. Po jej śmierci czworonóg dołączył do sekcji bogate psy z majątkiem wysokości 106 mln dolarów. Gunter III był dobrym psim ojcem i swojemu synowi Gunterowi IV również kilka dolarów zostawił – pamiętacie, że cały czas mówimy o psach.

Opiekunowie bo nietaktem byłoby powiedzieć właściciele Guntera inwestowali jego pieniądze dość mądrze czego wynikiem jest fortuna wysokości 372 mln dolarów. Brawo wy! Z ekscentryczności -psiak jest właścicielem willi w Miami która należała do madonny.Bogate psy od pokoleń

Patrząc na historie losów bogatych psów gdzieś zawsze w tle pojawia się konflikt rodzinny, samotność, ekscentryczny właściciel. I tak będzie w przypadku kolejnego potentata. Ela Wendel milionerka z Nowego Jorku w testamencie cały swój majątek – 20 mln dolarów przepisała swojemu pudlowi. Dziś jego prawnuczek Toby Rimes dysponuje aktywami o wartości 80 mln dolarów.

Miliony z telewizji

Oprah Winfrey to legenda srebrnego ekranu. Czego się kobieta nie dotknie zamienia w złoto, albo chociaż w dolary, dużo dolarów. Ma ich już tyle, że podobno chce iść ścieżką wydeptaną przez Trumpa – kierunek Biały Dom. W biznesie sentymentów nie ma, ale dla zwierząt a w szczególności dla psów serce jest wielkie.

Oprah ma słabość szczególnie do dwóch ras – labradorów i cocker spanieli. Chcąc zabezpieczyć ich przyszłość założyła specjalny fundusz o wartości 30 mln dolarów, który w razie jej śmierci sfinansuje dalszy żywot psiaków i opiekę nad nimi.

Nie tylko psy

Ok. Bogate psy mimo wszystko są dla mnie mniej zadziwiającym zjawiskiem niż na przykład…kury. Miles Blackwell potentat wydawniczy po śmierci swojej żony zmienił testament. Skoro ukochanej już nie ma niech duża suma dolarów a konkretniej 10 milionów wpadnie na „konto” kury nioski o wdzięcznym imieniu Gigoo…A co będzie sobie żałował. Nie małego hajsu dorobił się też szympans Kalu. Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta…Po rozwodzie właścicieli kobieta swoją część majątku – 10 mln dolarów przepisała na zwierzaka…W kuluarach mówi się, że to Kalu był przyczyną rozpadu małżeństwa.

Żeby nie było, że szympansy mogą, psy mogą a nawet kury mogą a koty nie mogą być bogate. Mogą! Ba mogą nawet trafiać do księgi rekordów Guinessa. Najbogatszym mruczkiem, który tam trafił był Blackie z aktywami wysokości 25 mln dolarów. Skąd tyle zielonych? Oczywiście skonfliktowany z rodziną właściciel. Czyli jednak coś jest w tym, że pieniądze szczęścia nie dają…

Share: