ZDROWIE

Bandażowanie psa na sylwestra. Czy to ma sens?

by Kasia-
bandazowanie-psa-sylwestra-sens

Co ma bandażowanie psa do sylwestra? Cóż okazuje się, że być może bardzo dużo. Szukając na Pinterescie inspiracji natknęłam się na zdjęcie – 10 patentów które powinien znać każdy właściciel psa. No to klikam! A tam pomysły na przechowywanie karmy, zabawki diy, naturalną pielęgnację aż w końcu bandażowanie psa…

dog-wrap                                                                                     foto:pinterest

Chiny, kilka tysięcy lat wstecz, to tutaj rodzi się akupresura, czyli alternatywna metoda leczenia. Opiera się na uciskaniu określonych punktów na ciele (zwanych również receptorami) zarówno człowieka jak i zwierzęcia. Zabiegi akupresury nie są lekiem na całe zło, ale przynoszą zadowalające efekty w likwidacji bólu oraz stanów lękowych.

Po części na akupresurze opiera się system TTouch, który opracowała znana w środowisku jeździeckim Linda Tellington-Jones. Wieloletnia praca z końmi utwierdziła panią Tellington-Jones w przekonaniu, że osobowość konia można zmienić. Leniwe i markotne dadzą się „uruchomić” a nerwowe i narowiste uspokoić. Jak? Za pomocą dotyku właśnie. TTouch opiera się na masowaniu-nie tylko koni- kulistymi ruchami o różnym stopniu nasilenia zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Psi TTouch stosujemy na różnych częściach ciała w zależności od oczekiwanego efektu. Specjaliści stosujący te metodę na co dzień polecają skupić się na masażu uszu, który sprzyja relaksacji i obniża stres. TTouch na pysku zmniejsza przygnębienie i nerwowość a masaż łap pozwala oswoić zwierzę z dotykiem co ułatwia ewentualne zabiegi pielęgnacyjne. Skupienie się na tylnych kończynach i zadku, działa kojąco na psy zestresowane wybuchami petard czy burzą.

I w końcu dochodzimy do bandażowania, które doskonale uzupełnia masaże! Dlaczego warto przetestować te metodę przed sylwestrem? Ponieważ 80 procent psów i kotów, których właściciele zdecydowali się zaryzykować, wykazało zmniejszoną nerwowość i nadpobudliwość. W czym tkwi sekret? Stały nacisk określonych punktów ciała działa uspokajająco i wywołuje zwiększenie równowagi emocjonalnej. Zwiększa się świadomość ciała psa a przez to jego pewność siebie. Spójrzcie jak bandażuje się psa:

Bandażowanie psa może pomóc w zmniejszeniu nie tylko strachu związanego z wystrzałami sylwestrowymi ale również w leczeniu lęku separacyjnego, chorobie lokomocyjnej czy nawet ciągnięciu na smyczy czy agresji do innych psów. My z pewnością spróbujemy tego zarówno na Bezecie jak i Milenie. W przypadku Beza poza wystrzałami chodzi również o problemy z podróżami.

Bandaż elastyczny jest wersją mocno budżetową, jeśli jednak wydaje Ci się, że nie poradzisz sobie z bandażowaniem możesz zaopatrzyć się w kamizelkę przeciwlękową – około 180-200 zł.

Przeciwskazania dla tej metody to niektóre choroby nowotworowe oraz ciąża.

a3ef04272274d007acddab24c7616c4d 00593db3a6a4f55d0a8fd819778a3287źródło:
K9 Of Mine
Idyllic Paws
Pet Healt Advisor
Phoebe Tails